Alimenty na pełnoletnie dziecko - komu płacić

Pobierz

Tak więc, jeżeli Twoje dziecko …Ze względu na pełnoletniość córki w momencie orzekania rozwodu sprawa alimentów nie była rozpatrywana.. Niestety, może to zrobić zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym.. W związku z tym wiek dziecka nie przesądza o istnieniu bądź nieistnieniu obowiązku alimentacyjnego.. Po uzyskaniu pelnoletnosci (18 lat) powinienes pieniadze przekazywac na …Władza rodzicielska ustaje z osiągnięciem pełnoletności dziecka.I w tym momencie dziecko osiąga samodzielność zawodową.Może robić co chce, a rodzic nie ma już prawa …Ustalone przez sąd alimenty na dziecko trzeba płacić do czasu, w którym dziecko będzie już w stanie utrzymać się samodzielnie.. Alimenty płaciłem dobrowolnie w wysokości 300 zł.. Oczywiście wiek daje możliwość …Rodzic, który jest zobowiązany do alimentów ma je płacić do rąk drugiego rodzica, ponieważ to właśnie on jest przedstawicielem ustawowym małoletniego dziecka.. Gdy dziecko osiągnie pełnoletniość, wówczas alimenty …Mogę płacić pełnoletnim dzieciom na konto alimenty, a nie bylej żonie?. Ani pełnoletnie dziecko ani rodzic zobowiązany do płacenia alimentów na jego rzecz nie muszą …Najczęściej, rodzic na którym spoczywa obowiązek alimentacyjny przed ukończeniem 18 roku życia przez dziecko przelewa pieniądze na konto drugiego z rodziców, a po …To on jest jego przedstawicielem ustawowym oraz sprawuje zarząd jego majątkiem..

Komu płacić alimenty na pełnoletnie dziecko?

Po osiągnięciu 18 roku życia można dalej płacić do …Przed osiągnięciem pełnoletności dziecka, alimenty, które są na nie przyznane, wpłaca się drugiemu z rodziców.. O ile alimenty dla dzieci niepełnoletnich są sprawą w miarę oczywistą, o tyle pewien kłopot sprawiają …Rozszerzony obowiązek alimentacyjny na rzecz pełnoletniego dziecka.. Jeżeli uprawniony w chwili lub po osiągnięciu pełnoletniości - nie osiągnął samodzielności …Alimenty są zawsze płatne na rzecz dziecka, nieważne jak / przez kogo, ważne, aby dziecko je otrzymywało.. Rok po …Alimenty na pełnoletnie dziecko są wypłacane tylko w przypadku, jeżeli dziecko studiuje na uczelni wyższej, a jednocześnie nie podejmuje pracy - w związku z tym nie może …Matka dziecka była bowiem jego przedstawicielem ustawowym oraz sprawowała zarząd nad jego majątkiem.. W przypadku, gdy … W momencie, gdy …Alimenty są bowiem zasądzane na rzecz dziecka, a nie rodzica.. alimentów dla pełnoletnich dzieci.. Co ciekawe, przepisy nie …Wpłata alimentów na konto dorosłego dziecka.. Dziecko aż do osiągnięcia pełnoletniości było reprezentowane przez …Proszę o podanie konkretnego orzecznictwa w sprawie wstrzymania bądź anulowania obowiązku alimentacyjnego względem nieletniego dziecka będącego na całkowitym …CYTATRodzice płacą alimenty na pełnoletnie dziecko kiedy: * uczy się, aby zdobyć zawód, * jest chore co uniemożliwia mu samodzielne utrzymanie się..

Pełnoletnie …Alimenty na dziecko pełnoletnie.

Zarchiwizowany Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.Alimenty na dziecko Autor: Katarzyna Moryc.. Po uzyskaniu …Rodzic, który jest zobowiązany do płacenia alimentów na podstawie wyroku sądowego, musi to robić do momentu, gdy sąd nie zmieni wydanego orzeczenia.. Dlatego też alimenty należy płacić temu z rodziców dziecka, które zostało wskazane …Twoje 18-letnie dziecko postanowiło traktować alimenty jako swoiste kieszonkowe?. Rodzice często mylnie …Prawnik radzi ws.. Oczywiście …Z powyższego orzeczenia wynika też, że NIE JEST konieczny żaden wniosek do sądu o zmianę podmiotu uprawnionego do odbioru alimentów.. Zgodnie z polskim prawem, istnieje coś takiego, jak "obowiązek alimentacyjny", czyli inaczej konieczność dostarczania …Pełnoletnie dziecko (pracujące i uczące się) ma bowiem prawo do alimentów ze strony rodziców, gdy nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt