Jak zatytułować pismo do rektora

Pobierz

z dużą radością wziąłem do ręki zerowy numer miesięcznika "Gazeta Uniwersytecka" wydawanego przez Pańską uczelnię.Pismo do rektora musi zawierać: datę i miejsce sporządzenia, dane studenta składającego podanie, czyli imię, nazwisko, rok i kierunek studiów, nazwę wydziału, dane kontaktowe, dane adresata, czyli rektora wraz z właściwym tytułem pisanym wielką literą, nagłówek, czyli "Podanie",JAK POPRAWNIE NAPISA Ć PODANIE?. podanie do Kanclerza.. Miasto i data (prawy górny róg).. No i na końcu coś w stylu: Czekając na odpowiedź, pozostaję z poważaniem taki to a taki.. przez: paulinakowik | 2010.7.28 13:50:54 .. Szanowny Panie Rektorze.. Służy to identyfikacji autora tekstu.. Musimy to jednak robić z wyczuciem, ponieważ generalnie formuła finalna powinna być ujednolicona z formułą powitalną.Skarga do NIK na wójta.. Postanowiłam złożyć skargę na mojego wójta, bo ten chce zamykać małe, wiejskie szkoły, dlatego że są one nieekonomiczne.. Po sporządzeniu projektu pisma jego autor powinien dokładnie je przeczytać.. J.M Rektor tytuł naukowy i nazwisko-poniżej.. "Polska Na Drugim Miejscu W UE Jako Producent PIWA Ze Słodu‧Felietony‧Żółto-czarny‧Kalendarium‧Wakacje Polaków W Pandemii‧Styl życiaRe: jak poprawnie winno wygladac pismo do rektora.B:artek.. Prawidłowo napisane podanie powinno zamkn ąć si ę na jednej stronie..

2.Jeśli piszesz do rektora: "Jego/Jej Magnificencja, (tytuł naukowy) (Imię Nazwisko)".

W ciągu kilkunastu lat wykształciliśmy niemal 10 tysięcy studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych oraz ponad 4,5 tysiąca słuchaczy studiów podyplomowych.zasada: przed przedłożeniem pisma do podpisu przez osobę uprawnioną należy złożyć na jego kopii swój podpis lub parafkę z lewej strony pod tekstem.. (niedopuszczalne jest składanie podania napisanego na kartce wyrwanej z zeszytu!). czasami istotna jest treść a nie tytuł, także jeżeli z treści wynika że wnosisz odwołanie, nie musi być opatrzone tytułem odwołanie jeżeli wydano decyzje o odmowie wznowienia postępowania, to znaczy że zostało złożone pismo w sprawie wznowienia postępowania, a nie odwołanie - a to jest zasadnicza różnicaJeśli piszesz na e-mail ogólny (np. sekretariat instytutu, dziekanat lub rektorat), w tytule e-maila i w nagłówku trzeba wpisywać osobę, do której kierujesz e-maila wraz z jego tytułami naukowymi np.: "Szanowny Pan Prorektor - dr hab. Adam Abacki, prof. AGH".. Zasada 2: każdy e-mail podpisujemy imieniem i nazwiskiem oraz rokiem i kierunkiem studiów.. Dobrą me-Informacje zawarte w niej, które mogą nas interesować i tutaj jeszcze się nie pojawiły są następujące: do papieża zwracamy się "Ojcze święty" lub "Wasza Świątobliwość"(ale nie "Wasza Świętobliwość"); do kardynała, gdy nie nosi purpury mówimy "Księże Kardynale"; do księdza będącego profesorem mówimy "Księże Profesorze", a będącego rektorem "Księże Rektorze" (w sytuacjach uroczystych "Magnificencjo").e) Jeśli treść maila wydaje nam się zbyt błaha jak na takie zakończenie lub jeśli z odbiorcami jesteśmy w dobrych stosunkach, możemy zastosować Łączę pozdrowienia lub Pozdrawiam (w okresie przedświątecznym może to być też na przykład Łączę pozdrowienia oraz najlepsze życzenia świąteczne)..

Więc napisałam skargę do NIK, wczoraj otrzymałam uchwałę od Rady (...) czytaj dalej» (Zobacz odpowiedzi)RE: Jak poprawnie zatytułować pismo?

Rektor Uniwersytetu Śląskiego.. Prof.dr hab.Maksymilian Pazdan.. INFORMACJE KONTAKTOWE.. W lewym górnym rogu wpisujemy swoje dane (imię i nazwisko, adres, numer telefonu).. treść pisma: Pismo w sprawie zwrotu zaliczki na podatek (autorskie) 2.Każde podanie powinno mieć podobny układ.. Możemy także podać informację kim jest.odwołanie do Rektora.. Zwłaszcza jeśli piszesz e-mail do rektora, który Cię nie zna.Zarządzenia i pisma Rektora oraz Prorektorów; Zarządzenia i pisma Kanclerza; Uchwały Rady Uczelni; Komunikaty Kwestora; Uchwały Senatu; Sieć komputerowa; Poczta przez www; Obronność i bezpieczeństwo; Elektroniczna Legitymacja Pracownicza; Organizacje społeczne i zawodowe; Przydatne linki; Harmonogram roku akademickiego; Pytania i odpowiedzi; Apel Rektora UEW1.. od pracowników, którym przysługuje prawo stosowania 50% kosztów uzyskania przychodu od całości wynagrodzenia.. Jego Magnificencja.. - PORADNIK 1. czeka mnie pisanie, a > nie chcialbym popelnic gafy z tytulatura lub czymkolwiek innym, z gory > dziekuje i pozdrawiam Jego MagnificencjaList do Rektora UŚ.. jak zwykle, McMi21 28/09/03 13:26Natomiast mówiąc lub pisząc o rektorze, używamy zwrotu "Jego Magnificencja" (gdy rektor jest mężczyzną) albo "Jej Magnificencja" (gdy rektor jest kobietą), a w liczbie mnogiej Ich Magnificencje np. "Podczas uroczystego otwarcia wystąpiła Jej Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warszawskiego Prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska-Macukow..

Podania piszemy zawsze na arkuszu A4 (210x297mm), niezale żnie od tego, czy podanie b ędzie wydrukowane, czy te ż będzie to pismo odr ęczne.

6.taką formę możecie przyjąć pisząc do organizacji studenckich - np.: do Samorządu Studenckiego lub do Koła Naukowego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt